Kim jesteśmy?

W 100% polska firma

Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman to spółka w 100 procentach z polskim kapitałem.

Ponad 20 lat doświadczenia

Stawiamy na nowoczesność i ciągły rozwój w branży zagospodarowania odpadów. Nasz priorytet to bezpieczeństwo dla środowiska.

15 lat EKO edukacji

Jesteśmy integralną częścią życia ludzi i firm. Edukujemy i wspieramy ekologicznie. Realizujemy misję: zero odpadów na wysypiska.

Prowadzimy nowoczesną gospodarkę odpadami.

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman sp. z o.o. to spółka w 100 procentach z polskim kapitałem. Powstaliśmy w 2000 roku, działając w branży zagospodarowania odpadów. Od początku istnienia stawiamy na nowoczesność i ciągły rozwój. Priorytetem w naszej działalności jest bezpieczeństwo dla środowiska. Wciąż podejmujemy nowe inicjatywy zmierzające do realizowania przyjętej misji: zero odpadów na wysypiska. Osiągnięcie tego celu wiąże się z wprowadzeniem nowoczesnego, kompleksowego systemu przetwarzania odpadów oraz szeregu działań na rzecz edukacji ekologicznej.

Prowadzimy wiodącą na polskim rynku Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Nadarzynie. W 2013 roku uzyskała ona status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).

Najwyższe standardy potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: Zintegrowana polityka zarządzania jakością ISO 9001 oraz Zintegrowana polityka zarządzania środowiskiem ISO 14001. Firma jest laureatem wielu prestiżowych tytułów, nagród i wyróżnień. Chętnie angażuje się w akcje ekologiczne i prospołeczne na rzecz lokalnych społeczności.

Jesteśmy cenionym pracodawcą oraz solidnym i stabilnym partnerem biznesowym. Nasze usługi kierujemy do firm, podmiotów publicznych, gmin jak i osób prywatnych.

Zgodnie z zasadą, że główne i podstawowe dziś cele w gospodarce odpadami to zapobieganie ich powstawaniu i ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów – edukacja to jeden z priorytetów firmy Hetman. Prowadzone programy edukacyjne wiążą się z kształtowaniem postaw proekologicznych wśród dzieci oraz dorosłych. Opracowana przez naszych ekspertów edukacyjna ścieżka ekologiczna to ciekawy sposób na zdobycie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego oraz nauka odpowiedniego gospodarowania odpadami domowymi.

Prowadzimy szkolenia dla firm w zakresie zmieniających się zasad segregowania odpadów i obowiązujących przepisów w branży odpadowej.

Na terenie zakładu wdrażanych jest wiele nowatorskich rozwiązań technologicznych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa środowiskowego zastosowano najlepszej klasy filtry, monitoring poziomu hałasu, skuteczne wyciągi oraz nowoczesne bariery antyodorowe . Kolejne inwestycje w kierunku hermetyzacji zakładu to wyposażenie hali w automatyczne szybkobieżne bramy, dodatkowo skracające czas otwierania. Postępująca standaryzacja zakładu to ciągłe dostosowywanie technik i technologii do najwyższych norm europejskich.

status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK)

Zintegrowana polityka zarządzania jakością

Zintegrowana polityka zarządzania środowiskiem

Zadania i cele

Jesteśmy cenionym pracodawcą oraz solidnym i stabilnym partnerem biznesowym. Nasze usługi kierujemy do firm, podmiotów publicznych, gmin jak i osób prywatnych.

Zgodnie z zasadą, że główne i podstawowe dziś cele w gospodarce odpadami to zapobieganie ich powstawaniu i ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów – edukacja to jeden z priorytetów firmy Hetman. Prowadzone programy edukacyjne wiążą się z kształtowaniem postaw proekologicznych wśród dzieci oraz dorosłych.

Opracowana przez naszych ekspertów edukacyjna ścieżka ekologiczna to ciekawy sposób na zdobycie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego oraz nauka odpowiedniego gospodarowania odpadami domowymi.

hetman-cele-72b598d5
Model „obiegu zamkniętego” w gospodarce odpadami wynika bezpośrednio z zasady:
3R (Reduce, Reuse, Recycle) czyli ogranicz, użyj ponownie, oddaj do odzysku, która promuje zdrowy
dla środowiska styl życia, konsumpcji i traktowania odpadów.

Eko edukacja

Prowadzimy szkolenia dla firm, placówek oświatowych oraz dzieci i młodzieży w zakresie zmieniających się zasad i obowiązujących przepisów w branży odpadowej.

Wobec wysoko postawionej przez Unię Europejską poprzeczki, zostały narzucone kierunki działań zgodne z obowiązującą hierarchią postępowania z odpadami 3R. W obecnych czasach głównym celem stojącym przed społeczeństwem jest zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów oraz zapobieganie ich powstawaniu – edukacja w tym zakresie jest jednym z priorytetów w naszej firmie.

Prowadzone programy edukacyjne wiążą się z kształtowaniem postaw proekologicznych wśród dzieci oraz dorosłych. Od 2014 roku organizujemy i wspieramy działania edukacyjne poprzez realizację projektów prowadzonych z partnerami społecznymi.

Najważniejsze z nich to:

o_firmie_2

Przetwarzanie Świata” to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z gmin podwarszawskich dofinansowany przez WFOŚiGW w Warszawie,

Misja Niska Emisja” to projekt z dofinansowaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego,

Superbohaterowie w walce o czyste środowisko” to zajęcia edukacyjne dotowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie,

EkoPark recyklingu” to przestrzeń edukacyjna na terenie PU Hetman w Nadarzynie. Pierwszy etap otwarty w grudniu 2017 r.

Innowacje i nieustanny rozwój

Na terenie zakładu wdrażanych jest wiele nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa środowiskowego zastosowano najlepszej klasy filtry, monitoring poziomu hałasu, skuteczne wyciągi oraz nowoczesne bariery antyodorowe.

Kolejne inwestycje w kierunku hermetyzacji zakładu to wyposażenie hali w automatyczne szybkobieżne bramy, dodatkowo skracające czas otwierania.

Postępująca standaryzacja zakładu to ciągłe dostosowywanie technik i technologii do najwyższych norm europejskich.

hetman-innowacje-rozwoj-01cc06c7

Skontaktuj się z nami